Zrezygnowanie z dotychczas stosowanych używek

Inną sprawą jest zrezygnowanie z dotychczas stosowanych używek, jeżeli były przyjmowane w nadmiarze (kawa, herbata, alkohol) i zrezygnowanie na okres ciąży karmienia z palenia papierosów. Okazuje się, że noworodki nałogowych palaczek tytoniu ważą mniej niż kobiet niepalących.
Godziny przeznaczone na odpoczynek nie mogą być tak przesuwane i uszczuplane jak przed ciążą, a w drugiej połowie ciąży nie wolno podejmować pracy nocnej. Jeżeli kobieta pracuje w szczególnie złych warunkach narażenie na trujące pary rtęci, promienie rentgenowskie itp., to zakład pracy powinien jej zapewnić inne bezpieczne warunki pracy, bez zmniejszenia uposażenia. Przebywanie na świeżym powietrzu jest zawsze ważne dla zdrowia człowieka, w każdym okresie jego życia, i dlatego tym bardziej w ciąży powinno się o tym pamiętać. W związku z większą wrażliwością skóry w okresie ciąży wszelką bieliznę z tworzyw sztucznych trzeba zastąpić bielizną z tkanin lnianych lub bawełnianych. W okresie ciąży z uwagi na niekorzystny wygląd kobiety powinny wyjątkowo dbać o siebie, o fryzurę, dotychczas stosowany makijaż, jak również odpowiedni dla zaawansowanej ciąży ubiór i obuwie. Zrozumiałe jest, że wymagania higieniczne są w tym czasie zwiększone.

Witaj na moim blogu! Serwis w całości poświęcony jest rodzinie i relacjom w niej panujących. Znajdziesz tutaj wiele artykułów zaczerpniętych z mojego doświadczenia i pracy jako psycholog rodzinny. Jeśli jesteś zainteresowany taką tematyką to zapraszam do czytania!