Nienasycenie

Może przybierać wiele form. Na przykład zakłada maskę niewdzięczności: „Właśnie kupiłem ci loda. Teraz chcesz balonik. Co potem?” – pyta ojciec.
Na jedenastych urodzinach Joshuy było czterech przyjaciół, pizza, filmy na wideo, a goście mogli zostać na noc. Następnego dnia rano, gdy dzieci rozeszły się do domów, rodzice pragnęli odrobiny ciszy i spokoju. Co tymczasem zrobił Joshua? Złapał za telefon, by zaprosić następnego kolegę na hałaśliwe zabawy. Dziecko odznaczające się tego rodzaju uciążliwością ma kłopoty z zachowaniem granic. Czasem polega to na nieumiejętności odczuwania. Większość z nas posiada system wewnętrznych wskazówek, dzięki którym wiemy, kiedy zjedliśmy wystarczająco dużo, kiedy zaprzestać ćwiczeń fizycznych czy zabawy. Usatysfakcjonowani daną czynnością, przestajemy ją wykonywać i przechodzimy do następnej. Tymczasem uparte, nienasycone dziecko nie potrafi przestać.

Witaj na moim blogu! Serwis w całości poświęcony jest rodzinie i relacjom w niej panujących. Znajdziesz tutaj wiele artykułów zaczerpniętych z mojego doświadczenia i pracy jako psycholog rodzinny. Jeśli jesteś zainteresowany taką tematyką to zapraszam do czytania!